Home Edukim Mbërrin në 17 numri i viktimave të tërmetit në Shqipëri

Mbërrin në 17 numri i viktimave të tërmetit në Shqipëri

32 views
0
SHARE

Ka mbërritur në 17 numri i viktimave të tërmetit të fuqishëm që ka goditur sot Shqipërinë.

Derisa po vazhdojnë kërkimet e ekipeve shpëtuese nën rrënoja, mbi 600 persona kanë marrë ndihmë nëpër spitalet e Shqipërisë.

Sipas të dhënave të fundit, prej 600 personave të lënduar prej tyre ka shumë që janë të lënduar rëndë, shkruan lajmi.net.

Ekipe shpëtuese në Shqipëri kanë arritur nga të gjitha vendet e rajonit përfshirë këtu edhe Kosovën.

Forca e Sigurisë së Kosovës, Policia e Kosovës dhe shumë njerëz nga Kosova kanë shkuar në Shqipëri për ndihmë, ndërsa Qeveria e Kosovës ka ndarë 500 mijë euro ndihmë për shtetin shqiptar.

Viktimat e tërmetit në Shqipëri janë të të gjitha moshave, nga 5 e deri në 75 vjeç.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/mberrin-ne-17-numri-i-viktimave-te-termetit-ne-shqiperi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here