Home Edukim Martoni gratë mbi 30 vjeç u japim 20,000 rijalë thotë një organizatë...

Martoni gratë mbi 30 vjeç u japim 20,000 rijalë thotë një organizatë në Arabinë Saudite

0 views
0
SHARE

Një organizatë bamirëse nga Arabia Suadite ka vendosur se mënyra më e mirë për të rritur numrin e atyre që martohen me gra mbi moshën 30 vjeçe është që tu ofrojë meshkujeve para.

Ata kanë vendosur të u japin 20,000 Rijal (5.332 $) çdo mashkulli që pajtohet të martohet me një grua mbi moshën 30 vjeç.

Kjo iniciativë ka për qëllim të motivojë meshkujt të martohen ka thënë drejtori i organizatës AbdulRahman Al Hameed. Disa e kanë vlerësuar këtë përpjekje por ka edhe nga ata që thonë se kjo e nënçmon femrën dhe është e papranueshme./KohaIslame.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here