Home Edukim Marrëveshja për bashkëqeverisje – Edhe sot takohen LVV dhe LDK

Marrëveshja për bashkëqeverisje – Edhe sot takohen LVV dhe LDK

21 views
0
SHARE

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të zhvillojnë sot takimin e tyre të radhës.

Kjo në përpjekje për të arritur marrëveshje koalicioni për të ndërtuar Qeverinë e re.

Takimin e sotëm e konfirmoi një ditë më parë Nënkryetari i LVV-së, Glauk Konjufca në adresimin e tij për media.

Ai theksoi se takimi do të vazhdojë nga aty ku e lanë të shtunën mbrëma.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/marreveshja-per-bashkeqeverisje-edhe-sot-takohen-lvv-dhe-ldk/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here