Home Edukim Malajzi, rreth 4.000 persona evakuohen pas përmbytjeve

Malajzi, rreth 4.000 persona evakuohen pas përmbytjeve

21 views
0
SHARE

Autoritetet e Malajzisë deklaruan se 3,835 banorë janë evakuuar pas përmbytjeve që goditën shtetin jugor Johor të vendit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Komiteti qeveritar për Mirëqenie Urbane dhe Mjedis njoftoi se numri u rrit nga 2.853 për shkak të reshjeve që filluan më 13 dhjetor.

Banorët e evakuuar janë vendosur në zona të sigurta.

Autoritetet paralajmëruan se reshjet shiut dhe përmbytjet do të vazhdojnë në rajon.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/malajzi-rreth-4-000-persona-evakuohen-pas-permbytjeve/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here