Home Edukim Lëvizja Vetëvendosje ankohet në PZAP

Lëvizja Vetëvendosje ankohet në PZAP

30 views
0
SHARE

Pas përfundimit të rinumërimit të 1407 vendvotimeve, në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa deri tani është dorëzuar vetëm një ankesë nga Lëvizja Vetëvendosje.

Kjo është  bërë e ditur për lajmi.net, nga kryesuesi i sekretariatit të PZAP-së, Mul Desku.

Desku tha se PZAP-ja ka pranuar një ankesë nga Vetëvendosje dhe ka të bëjë me administrimin në QNR.

Ai shtoi se ankesa e Lëvizjes Vetëvendosje është duke u shqyrtuar dhe pritet që së shpejti të merret vendimi.

“Deri në këto momente kemi pranuar vetëm një ankesë lidhur me administrimin në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Kjo ankesë është bërë nga Lëvizja Vetëvendosje. Vendimi merret së shpejti dhe me të do të njoftohen pala dhe KQZ-ja. Ankesa tjera nuk ka“, ka thënë Desku.

Ndërkohë, Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se rezultatet e rinumërimit të votave të diasporës pritet të publikohen gjatë ditës, pas përfundimit të afatit kohor të përcaktuar për ankesa. 

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/levizja-vetevendosje-ankohet-ne-pzap/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here