Home Edukim Kurti siguron edhe votën e boshnjakëve

Kurti siguron edhe votën e boshnjakëve

32 views
0
SHARE

Albin Kurti, kryetari i Vetëvendosjes, ka thënë se votën për formimin e Qeverisë e ka siguruar edhe pakica boshnjake.

Ai këtë e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Znj. Emilia Rexhepi do të jetë sërish deputete boshnjake në Kuvendin e Kosovës. Ajo e konfirmoi votën e saj për mua si kryeministër dhe për qeverinë tonë të re”.

“Sërish në “Ambient” të Prizrenit u takuam dhe biseduam për sfidat e qeverisë sonë për zhvillim ekonomik, për reformë arsimore, sundim të ligjit, demokratizim dhe barazi sociale, që nuk përjashton askënd. Diskutuam edhe për forcimin e lidhjeve institucionale me Sanxhakun dhe Sarajevën”, ka shkruar Kurti.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/kurti-siguron-edhe-voten-e-boshnjakeve/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here