Home Edukim Komandanti i KFOR-it, Risi viziton Manastirin e Deçanit

Komandanti i KFOR-it, Risi viziton Manastirin e Deçanit

19 views
0
SHARE

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Michele Risi, ka qëndruar në Manastirin e Deçanit me rastin e festës së Krishtlindjeve Ortodokse.

Ai aty ka theksuar rëndësinë e trashëgimisë kulturore dhe fetare, duke shprehur urimet e tij të sinqerta ndaj komunitetit ortodoks në Kosovë.

“Manastiri është vend i mbrojtur nga KFOR” thuhet në postim.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/komandanti-i-kfor-it-risi-viziton-manastirin-e-decanit/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here