Home Edukim Kjo është dhurata fluturues e Emirit të Katarit për Erdoganin

Kjo është dhurata fluturues e Emirit të Katarit për Erdoganin

64 views
0
SHARE

Janë publikuar pamjet e avionit luksoz që Emiri i Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani, ia ka bërë dhuratë presidentit Erdogan. Bëhet fjalë për një Boeing 747-8, në vlerën e 400 milion dollarëve.

Aeroplani tashmë është ulur në aeroportin ndërkombëtar “Sabiha Gökçen” në Stamboll. Informacionet thonë se aty mund akomodohen 94 persona, 76 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit.

Kabinat janë të bollshme, vendet janë të klasit të parë, dhe brenda aeroplanit ka një dhomë takimi, si dhe një spital.

Para se t’i dhurohej udhëheqësit turk, avioni përdorej për anëtarë të familjes mbretërore dhe zyrtarë të lartë të shtetit.

Muajin e kaluar, gjatë një vizite në Ankara, Sheik Thani ofroi 15 miliardë dollarë investime direkte për Turqinë. /tesheshi.com/

SHARE
Previous articlePrej lutjeve kundër ankthit dhe stresit
Next articlePse nuk shof asnje këpucë në këmbët e tua “?
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here