Home Edukim Kinë, konfirmohet transmetimi i koronavirusit nga personi në person

Kinë, konfirmohet transmetimi i koronavirusit nga personi në person

117 views
0
SHARE

Një ekip i lartë ekspertësh nga Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë ka konfirmuar transmetimin e koronavirusit të ri nga një person në tjetrin, njoftoi sot agjencia kineze e lajmeve Xinhua.

Sipas një raporti, ekipi i ekspertëve konfirmoi se ishte infektuar edhe stafi mjekësor, shkruan ballkanweb.

Kreu i ekipit Zhong Nanshan, deklaroi se në provincën Guangdong u zbuluan dy raste të transmetimit të virusit nga njëri personi te tjetri, gjë që i shkakton pacientëve sëmundje të ngjashme me pneumoninë, simptoma që përfshijnë ethe dhe probleme me frymëmarrjen.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/kine-konfirmohet-transmetimi-i-koronavirusit-nga-personi-ne-person/

SHARE
Previous articleTë gjitha në Australi… Rrufe, breshër, stuhi rërë dhe zjarre!
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here