Home Edukim “Jetimat e Ballkanit” nisin 30 tonë ushqim, e veshmbathje drejt zonave të...

“Jetimat e Ballkanit” nisin 30 tonë ushqim, e veshmbathje drejt zonave të prekura nga tërmeti

29 views
0
SHARE

“Jetimat e Ballkanit”, në ditën e dytë të tërmetit në Shqipëri ka grumbulluar rreth 30 tonë ndihma për të prekurit e tërmetit në Durrës dhe Thumanë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur drejtori i kësaj shoqate Halil Kastrati.

Ky është postimi i tij i plotë:

Dita e dyte / Po nisemi prape drejt Shqiperise

Vullnet i jashtezakonshem shume bizneseve dhe bamireseve qe te ndihmojne vellezerit tone ne Shqiperi

Jetimat e Ballkanit po nisen edhe sot drejt Durresit per te derguar ndihma te lloj llojshme

30 tone ushqim, gjera higjienike, veshmbathje e shume gjesende tjera po i nisim tani vetem nga Shoqata Jetimat e Ballkanit

Detajet tjera me vone dhe diteve te ardheshme

Bamires Zoti kurr mos ju humbte

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/jetimat-e-ballkanit-nisin-30-tone-ushqim-e-veshmbathje-drejt-zonave-te-prekura-nga-termeti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here