Home Edukim “Jemi të kënaqur me 50 viktima” – jep dorëheqje kryebashkiakja e Durrësit

“Jemi të kënaqur me 50 viktima” – jep dorëheqje kryebashkiakja e Durrësit

28 views
0
SHARE

Është dorëhequr kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Sako në profilin  saj në Facebook.

Sipas Sakos, shkak për dorëheqjen e saj janë bërë deklaratat e saj në media ditën e djeshme.

“E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga detyra e Kryetares së Bashkisë Durrës.

Falenderoj nga zemra të gjithë ata që më besuan dhe shpresoj në mirëkuptimin e të gjithëve”, shprehet ajo.

Ajo në media ka dhënë një deklaratë skandaloze duke thënë se numri i viktimave mund të ishte më i madh dhe se janë të kënaqur me 50 viktimat e shkaktuara nga tërmeti.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/jemi-te-kenaqur-me-50-viktima-jep-doreheqje-kryebashkiakja-e-durresit/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here