Home Edukim Jemen, autobombë në selinë e shërbimeve sekrete; ka viktima

Jemen, autobombë në selinë e shërbimeve sekrete; ka viktima

0 views
0
SHARE

Shprëndaje në Facebook

Cicëro në Twitter

Me dhjetëra viktima janë regjistruar pas një shpërthimi të shkaktuar nga një autobombë që ka goditur selinë e shërbimeve të sigurisë në qytetit port të Adenit, në Jemen.

Lajmi bëhet i ditur nga funksionarë të vendit afrikano-verior, duke saktësuar se deri tani nuk ka një numër të saktë të të vdekurve.

Prej vitesh jemeni është përfshirë nga një luftë mes rebelëve shiit Houthi, të mbështetur nga Irani dhe qeverisë të njohur edhe ndërkombëtarisht, aleat i koalicionit saudit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here