Home Edukim Insituti i Shëndetësisë: Mos luani me mjete piroteknike

Insituti i Shëndetësisë: Mos luani me mjete piroteknike

22 views
0
SHARE

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në prag të festave të fundvitit bën thirrje që qytetarët të mos luajnë me mjete piroteknike, transmeton Klan Kosova.

“Statistikat flasin për minimum 100 të lënduar rëndë e lehtë çdo festë nga hedhja e mjeteve piroteknike”.

“Lëndimet nuk riparohen. Ruani shëndetin tuaj dhe të tjerëve, ndihmoni të varfëritë nëse keni tepër të holla për të ble mjete piroteknike”, thuhet në njoftimin e IKSHPK

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/insituti-i-shendetesise-mos-luani-me-mjete-piroteknike/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here