Home Këshilla Hixhama ndihmon ne eliminimin e akneve!

Hixhama ndihmon ne eliminimin e akneve!

0 views
0
SHARE

Aknet dhe menjanimi i tyre me hixhame!

Hixhama ndihmon ne eliminimin e akneve!
Pjeset e trupit te prekura me akne tek shume njerëz janë fyryra dhe shpinda, hixhama stabilizon sistemin hormonal, lufton alergjitë, pastron organizmin nga bakteriet, yndyrnat e teperta, lufton radikalet e lira etj.

Faktoret!
Aknet mund të lidhen me faktorë si stresi, dieta ushqimore, dehidratimi, alergjitë dhe ndryshimet hormonale, radikalet e lira

Nëse vuani nga aknet, nuk duhet të fajësoni vetëm lëkurën e yndyrshme, lëkura po ashtu ndikohet nga ndryshimet në nivelin hormonal, që ndikojnë në prodhimin e yndyrës dhe pH të lëkurës, çka shton rritjen e baktereve dhe shpie në mbylljen e poreve.

Përgatiti inf.Qendresa Paqarizi(Certifikuar per hixhame)

SHARE
Previous articleMirësia dhe begatia e dhimbjes
Next article7 shërimet Profetike që cdo musliman patjetër duhet t’i dijë
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here