Home Uncategorized Gjenden të vdekura aktivistet siriane në Turqi

Gjenden të vdekura aktivistet siriane në Turqi

0 views
0
SHARE

Shpërndaje në Facebook

Tweet në Twitter

Një aktiviste e shquar e opozitës siriane dhe vajza e saj gazetare janë gjetur të vdekura në Turqi, thonë policia.

Trupat e Orouba Barakat, 60 vjeçare, dhe vajza e saj 22-vjeçare Hala, u gjetën pa shenja jete në banesën e tyre në qarkun Uskudar të Stambollit.

Motra e Oroubas tha se të dyjat ishin therrur për vdekje.
Në një postim në Facebook, ajo gjithashtu pretendoi se të dy gratë ishin vrarë “nga dora e tiranisë dhe padrejtësisë”.

Hala Barakat kishte shkruar në faqet e para të gazetave për tiranitë e regjimit sirian dhe i kishte demaskuar krimet e kryera ndaj civilëve. /MESAZHI/

SHPËRNDAJE

Facebook

Twitter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here