Home Edukim Gani Demaj, këshilltar i Haradinajt, harxhoi për dy vjet mbi 42 mijë...

Gani Demaj, këshilltar i Haradinajt, harxhoi për dy vjet mbi 42 mijë euro

21 views
0
SHARE

Jo vetëm kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka bërë shpenzime të mëdha të buxhetit për udhëtimet jashtë vendit.

Harxhime marramendëse ka bërë edhe shefi i kabinetit të kryeministrit, Gani Demaj. Shpenzimet e tij për mëditje, akomodim, shpenzime dhe bileta kapin shifrën 42 mijë e 618 euro. Vetëm për mëditje ai ka marrë gjithsej 3 mijë e 644 euro.

Ai për akomodim në udhëtimet jashtë vendit ka shpenzuar 16 mijë e 561 euro, teksa për shpenzime tjera 20 mijë e 541 euro. Ndërsa biletat për udhëtime shefit të kabinetit të Haradinajt i kanë kushtuar 1 mijë e 870 euro, shkruan Zeri.info

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/gani-demaj-keshilltar-i-haradinajt-harxhoi-per-dy-vjet-mbi-42-mije-euro/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here