Home Edukim Frikë nga tërmetet, mijëra banorë braktisin Tiranën

Frikë nga tërmetet, mijëra banorë braktisin Tiranën

34 views
0
SHARE

Vala e tërmeteve që ka përfshirë Tiranën e Durrësin këto dy ditë tronditi të gjithë qytetarët dhe shkaktoi panik.

Kjo valë tërmetesh, që ende vazhdon, dhe nuk mund të parashikohet, se sa do të zgjasë, ka shkaktuar panik në Tiranë, duke bërë që qytetarët të largohen, drejt Jugut dhe Veriut të Shqipërisë.

Ashtu siç shihni në këtë video, ky largim masiv, ka shkaktuar radhë të gjata makinash.

Radhët e makinave janë krijuar nga “Ura e Kasharit” deri në Rinas të cilat kanë bllokuar totalisht lëvizjen me makina.

Edhe ditën e djeshme, është raportuar se po të njëjtën problematikë, ka patur edhe aksi Tiranë-Elbasan, i cili ka qenë i bllokuar prej orësh.

[embedded content]
SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/frike-nga-termetet-mijera-banore-braktisin-tiranen/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here