Home Edukim Foshnjat e para në Shkup kanë lindur një minutë pas mesnate, janë...

Foshnjat e para në Shkup kanë lindur një minutë pas mesnate, janë binjak

18 views
0
SHARE

Binjakë, djalë dhe vajzë, janë foshnjat e para që kanë lindur në Shkup këtë vit. Foshnjat kanë lindur në Klinikën Universitare të Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup.

Sipas Klinikës, e para është femër, e lindur në orën 00:01, peshon 2360 gram dhe është e gjatë 47 centimetra. Ndërsa mashkulli dhe ka lindur në 00:03, 1760 gram dhe 46 centimetra e gjatë. Foshnjat dhe nëna e tyre Snezana nga Shkupi ndjehen mirë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe e postoi në rrjetet sociale këtë informacion, dhe uroi familjen.

Sipas traditës, pritet që sot kryetari i Shkupit Petre Shilegov, ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mila Carovska, zv.ministri i Shëndetësisë Armend Arslani dhe drejtoresha e Klinikës Universitare të Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup Viktorija Jovano, ta vizitojnë nënën dhe foshnjat e lindura.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/foshnjat-e-para-ne-shkup-kane-lindur-nje-minute-pas-mesnate-jane-binjak/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here