Home Edukim Fëmija u shtri në tokë sepse në spital mungonin krevatet, kryeministri britanik...

Fëmija u shtri në tokë sepse në spital mungonin krevatet, kryeministri britanik kërkon falje

29 views
0
SHARE

Pamjet e një fëmije 4 vjeç të shtrirë në dyshemenë e një spitali në Leeds të Britanisë së Madhe janë vendosur në qendër të debatit publik, ndërkohë që vendi përgatitet për zgjedhjet e parakohshme. 

Për ngjarjen ka reaguar vetë kryeministri Boris Johnson, i cili u ka kërkuar falje të gjithë pacientëve që kanë patur problematika gjatë trajtimit në spitalet e vendit.

Jack Willment u dërgua në spital pasi familja dyshonte se kishte pneumoni, por atje u përballën me një situatë të pazakontë. Spitali nuk kishte krevate bosh dhe vogëlushi u shtri në tokë, i mbuluar me pallton e mamasë.

Duke vlerësuar punën e mjekëve, të cilët përballen me shumë vështirësi, kryeministri Johnson theksoi se shërbimi shëndetësor në Britani ka nevojë për më shumë investime./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/femija-u-shtri-ne-toke-sepse-ne-spital-mungonin-krevatet-kryeministri-britanik-kerkon-falje/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here