Home Edukim Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në...

Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në mars

14 views
0
SHARE

Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me 31 mars të 2020.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me 31 mars të 2020.

Kjo kërkesë e shefit të qeverisë i është dërguar Kuvendit të Republikës.

Tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë  të plagosur.

Shefi i qeverisë ka pohuar se qeveria do të ndërtojë të gjithë banesat e shembura, ndërsa  për këtë ka kërkuar ndihmë nga vende e tjera.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/edi-rama-kerkese-kuvendit-kerkon-shtyrjen-e-gjendjes-se-jashtezakonshme-deri-ne-mars/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here