Home Edukim Dy viktima si pasojë e stuhive të fuqishme në Izrael

Dy viktima si pasojë e stuhive të fuqishme në Izrael

25 views
0
SHARE

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhive të fuqishme në Izrael. Sipas policisë, në pjesën veriore të vendit u gjet trupi i një adoleshenti, një ditë pasi rezultonte i zhdukur.

I riu humbi jetën si pasojë e rënies në lum nga era e fuqishme. E njëjta gjë ndodhi dhe me një 27-vjeçar, i cili u mbyt. Reshjet e shiut në pjesën veriore të Izraelit janë më të dendurat që nga fillimi i regjistrimit të tyre. Sipas raportimeve të medieve, niveli i ujit në detin e Galilesë është rritur me 9 centimetra. Në malin Hermon ra rreth 50 centimetra dëborë, si dhe u mbyll zona e skive për vizitorët./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/dy-viktima-si-pasoje-e-stuhive-te-fuqishme-ne-izrael/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here