Home Këshilla Disa simptoma te magjise – Te lutem lexoje

Disa simptoma te magjise – Te lutem lexoje

0 views
0
SHARE

Disa simptoma te magjise:

Ftohja e burrit nga gruaja, nuk ndjen gje per te, nuk pershtaten edhe pse jane kushtet, ose deshiron te martohet por
i mbyllen dyert, gjen gjera te pakuptimta, sende te dyshimta, etj, nese sheh tek vetja dicka jo-normale dhe dikush
te ka thene se do te bej magji, te vjellet e vazhdueshme me gjak nese nuk ka arsye shkencore, deshtimi i femijeve,
shkon tek magjistaret per ndihme dhe kthehesh me shenjat e magjise, nese ndjen dhimbje sidomos kur ka erera, gje qe
eshte magji e varur, ose kur ndjen dhimbje kur i afrohesh nje vendi,

p.sh. detit, cka tregon se magjia e tij eshte e
fshehur ne kete vend, ose sheh ne enderr sikur te kane bere magji, sikur magjistaret vrapojne pas tij, ose i jepet
te pije dicka dhe pi, ose sheh nje te aferm te tij ne enderr qe ka shkuar tek magjistari dhe i kerkon t’i beje nje
magji, kjo tregon se te eshte bere magji, ose grua shtatzene qe ne enderr e godasin nga prapa dhe ne mengjes
aborton, ose sheh gjate shtatzanise dicka qe e kercenon, gjarper, etj, ose disa shenja qe dalin kur te kendohet
Kurani famelarte, ose kalon ne gjendje jonormale kur i kendohet, sidomos tek ajetet e magjise, ose xhini brenda te
semurit bertet dhe tregon se ketij i eshte bere magji, etj, ne kete rast xhini vihet ne prove, shihet a eshte magjia
aty ku thote ai, ose personi per te cilin xhini thote se ka bere magjine, vertete eshte person qe ka probleme me te
semurin, konflikt; xhini flet per shkak se ndjen dhimbje; p.sh. nje moter ishte e semure me magji shume te rende,
dhe lexonte 7 here Bekarene ne dite, e kalonte naten mbi qilimi duke u lutur, i ishin mbledhur 8 magjistare, kur
xhinet u lodhen, njeri prej tyre pranoi Islamin dhe tregoi ku jane magjite; nxirrte lloj-lloj gjerash nga goja,
gozhda etj.;

nje shembull tjeter: nje moter qe kishte 11 magji ne trup, kur i kendonim e lidhnim, magjistaret e
Afrikes ishin perpjekur ta kurojne por nuk ishte sheruar, shejhu i vuri kusht qe te zbatonte cfare do t’i thonte ai,
perndryshe s’do ta ndihmonte; e lexonte Bekarene 10 here ne dite, xhinet thonin qe durojne 2-3 ore ne dite, por tere
diten nuk durojne dot, u mbyll ne shtepi dhe vetem lexim dhe adhurim, dhe pas nje viti u sherua;

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here