Home Edukim BIK-u nis një konvoj me ndihma drejt Shqipërisë, nesër aksion në të...

BIK-u nis një konvoj me ndihma drejt Shqipërisë, nesër aksion në të gjitha xhamitë

27 views
0
SHARE

Shoqata Humanitare Bamirëse “Bereqeti”, e cila funksionon në kuadër të Bashkësisë Islame të Kosovës, sot ka nisur konvojin e parë të ndihmave për vendet e prekura nga tërmeti i datës 26 nëntor 2019.

Konvoj me ndihma përmbante gjëra ushqimore, ilaçe, veshmbathje, batanije dhe gjëra të tjera të nevojshme.

Këto ndihma në koordinim me Komunitetin Mysliman të Shqipërisë u dorëzuan në depon e rezervave shtetërore të shtetit.

Përpos këtyre ndihmave, Bashkësia Islame e Kosovës me urdhër të Myftiut Naim ef. Tërnava, nesër në të gjitha xhamitë e Kosovës do të kërkojë mjete financiare për të prekurit e tërmetit.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/bik-u-nis-nje-konvoj-me-ndihma-drejt-shqiperise-neser-aksion-ne-te-gjitha-xhamite/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here