Home Edukim Avion me 52 efektivë specialë nga Rumania, skuadra nga 7 shtete drejt...

Avion me 52 efektivë specialë nga Rumania, skuadra nga 7 shtete drejt Shqipërisë

36 views
0
SHARE

Rumania ka nisur ndihmat e para për Shqipërinë, e cila u godit nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë në orët e para të mëngjesit.

Lajmin e bën të ditur Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili deklaron se Rumani ka nisur drejt Shqipërisë një avion me 52 efektivë specialë për situata emergjencash civile dhe furnizime për përballimin e kësaj situate shumë të vështirë.

Postimi i plotë :

Solidariteti me Shqipërinë vijon. Qeveria e Rumanisë nis pas pak minutash një avion me 52 efektivë specialë për situata emergjencash civile dhe furnizime për përballimin e kësaj situate shumë të vështirë.
#Kurajo #Durim #Solidaritet

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/avion-me-52-efektive-speciale-nga-rumania-skuadra-nga-7-shtete-drejt-shqiperise/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here