Home Edukim Autobusi bie në lumë, 25 të vdekur

Autobusi bie në lumë, 25 të vdekur

17 views
0
SHARE

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Ngjarja ka ndodhur në Indonezi, ku një autobus pasi ra në një luginë të pjerrët rreth 100 metër u rrëzua në lumë.

Në bordin e autobusit ishin 37 pasagjerë dhe shoferi.

Autoritetet kanë dislokuar 120 punëtorë shpëtimi për të ndihmuar të mbijetuarit dhe nxjerrjen e trupave të pajetë.

Autobusi ishte nisur nga qyteti Bengkulu, në ishullin Sumatra, por ende nuk dihen shkaqet e aksidentit./Ora News

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/autobusi-bie-ne-lume-25-te-vdekur/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here