Home Edukim Alarm për bombë në Moskë, evakuohen dhjetëra ndërtesa

Alarm për bombë në Moskë, evakuohen dhjetëra ndërtesa

26 views
0
SHARE

Disa shkolla, gjykata dhe stacione të trenave në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, janë evakuuar për shkak të njoftimit për bombë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të agjencisë ruse Ria, të cilin e bazon mbi burimet e policisë thuhet se janë bërë disa njoftime për bomba për 19 shkolla, 7 gjykata dhe 6 stacione të trenave në Moskë.

Pas njoftimeve për bombë janë evekuuar nxënësit, punonjësit dhe vizitorët nëpër ndërtesa.

Ndërkohë policia po vazhdon punimet e kërkimeve nëpër ndërtesat në fjalë.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/alarm-per-bombe-ne-moske-evakuohen-dhjetera-ndertesa/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here