Home Edukim Aksident masiv me mbi 60 automjete dhe dhjetëra të plagosur

Aksident masiv me mbi 60 automjete dhe dhjetëra të plagosur

17 views
0
SHARE

Më shume se 60 automjete janë përfshirë në një aksident masiv në një autostradë të Virxhinias në SHBA duke lënë dhjetëra të plagosur.

Fotografitë nga vendi i ngjarjes tregojnë një grumbull prej metali, me kofanot e automjeteve të shtypura, dritare të thyera dhe një kamion të kuq sipër një automjeti tjetër.

Përplasja ndodhi pak para orës 8 të së dielës në kufirin perëndimor në një autostradë në York Country afër Williamsburg. Nuk u raportua për viktima, por ekipeve të shpëtimit iu desh kohë për të pastruar rrugën dhe për të rihapur të gjitha korsitë e qarkullimit.

Autoritetet ende nuk e dinë shkakun e përplasjes, por mjegulla dhe ngrica ishin faktorë kontribuues bëjnë me dije autoritetet lokale.

Gjashtëdhjetë e nëntë automjete u përfshinë në përplasje dhe 51 persona u trajtuan ose u dërguan në spitale.

Midis të dëmtuarve, dy u renditën në gjendje kritike dhe 11 me dëmtime serioze por jo në rrezik për jetën, tha shefi i zjarrfikëseve të York Country, Stephen Kopczynski.

Një hetim mbi shkakun e përplasjes po vazhdon.

SHPËRNDAJE

Aksident masiv me mbi 60 automjete dhe dhjetëra të plagosur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here