Home Këshilla Aknet dhe menjanimi i tyre me hixhame!

Aknet dhe menjanimi i tyre me hixhame!

0 views
0
SHARE

Aknet dhe menjanimi i tyre me hixhame!

Hixhama ndihmon ne eliminimin e akneve!
Pjeset e trupit te prekura me akne tek shume njerëz janë fyryra dhe shpinda, hixhama stabilizon sistemin hormonal, lufton alergjitë, pastron organizmin nga bakteriet, yndyrnat e teperta, lufton radikalet e lira etj.

Faktoret!
Aknet mund të lidhen me faktorë si stresi, dieta ushqimore, dehidratimi, alergjitë dhe ndryshimet hormonale, radikalet e lira

Nëse vuani nga aknet, nuk duhet të fajësoni vetëm lëkurën e yndyrshme, lëkura po ashtu ndikohet nga ndryshimet në nivelin hormonal, që ndikojnë në prodhimin e yndyrës dhe pH të lëkurës, çka shton rritjen e baktereve dhe shpie në mbylljen e poreve.

Përgatiti inf.Qendresa Paqarizi(Certifikuar per hixhame)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here