Home Edukim 73 kanadezë në mesin e 176 të vdekurve nga rrëzimi i aeroplanit...

73 kanadezë në mesin e 176 të vdekurve nga rrëzimi i aeroplanit në Iran

8 views
0
SHARE

Tre britanezë dhe 73 kanadezë janë në mesin e 176 të vrarëve në aeroplanin ukrainas i cili u përplasë afër Teheranit në orët e hershme të mëngjesit të sotëm.

Aeroplani ‘Boeing 737’ raportohet se u rrëzua për shkak të disa problemeve teknike por nuk dihet saktë se çka e ka shkaktuar prishjen e tij, përcjell lajmi.net.

‘Boeing 737’ u rrëzua pas tre minutave të ngritjes nga aeroporti iranian ‘Imam Khomeini’ në Teheran, raporton agjencia e lajmeve shtetërore ‘Fars’.

Ende është e paqartë nëse ky incident është i lidhur me tensionet ndërmjet Iranin dhe Shteteve të Bashkuara. 

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/73-kanadeze-ne-mesin-e-176-te-vdekurve-nga-rrezimi-i-aeroplanit-ne-iran/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here