Home Edukim 10 persona humbin jetën, furgoni plot eksploziv përplaset me bazën ushtarake

10 persona humbin jetën, furgoni plot eksploziv përplaset me bazën ushtarake

17 views
0
SHARE

Një tragjedi ka ndodhur në provincën Helmand në Afganistan, nga një kamikaz që drejtonte një furgon të mbushur plot me eksploziv.

Mjeti u përplas me derën e një baze ushtarake në Nad Ali të Helmandit, dhe të paktën 10 ushtarë dhe forca të sigurisë gjetën vdekjen.

Atentati u mor përsipër nga talebanët.

Ky sulm vjen dy ditë pas nisjes së bisedimeve të paqes mes rebelëve xhihadiste dhe diplomatëve të lartë amerikan në Doha të Katarit./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/10-persona-humbin-jeten-furgoni-plot-eksploziv-perplaset-me-bazen-ushtarake/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here