7.1 C
Kumanovo
Tuesday, November 19, 2019
Home Blog

Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

Së paku 35 persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi në afërsi të qytetit saudit Medine. Agjencia saudite e lajmeve (SPA) lajmëron...

Princi saudit paralajmëron: Ndaloni Iranin ose ekonomia gobale do shkatërrohet

Princi i kurorës së Arabisë Saudite ka paralajmëruar se çmimet e naftës mund të rriten me shifra të paimagjinueshme nëse bota nuk vepron për...

Arabia Saudite për herë të parë aktivizon vizat turistike, ja çfarë do të ndodh

Arabia Saudite nga e shtuna do të fillojë aktivizimin e vizave të reja turistike për 49 vende, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportuan se...

Atje konsumohen mbi 20 milionë litra ujë të Zemzemit: Një vështrim rreth Haxhit, udhëtimit...

Dita e parë e këtij viti, për pelegrinazhin e Haxhit në Mekë do të jetë dita e premte, 9 gusht. Për myslimanët, Haxhi rikujton veprimet...

Egjiptiani “Agjent i Hamasit” maskohet si një arab për të krijuar përqarje mes Palestinezve...

Një video e një njeriu nga Arabie Saudite duke upërzënë dhe rrahur në xhaminë e Palestinës Al-Aksa është përhapur me të madhe këto ditë...

Nicki Minaj nuk do të mbajë koncert në Arabinë Saudite, për arsye se…

Arabia Saudite kohëve të fundit po e shokon botën Islame me ndryshimin e saj. Disa që thonin që ajo të hapej me botën demokratike...

Djali i Presidentit Morsi: mrekullitë që pash gjatë varrimit të babait tim

Në një shkrim të publikuar në ueb faqen egjiptiane ‘Masralnaharda’, Abdullah Muhamed Morsi, djali i vogël i ish Presidentit Muhamed Mursi, tregon disa nga...

“Sihri si shkaktarë i mosmbetjes shtatzanë apo abortit

“Sihri si shkaktarë i mosmbetjes shtatzanë apo abortit” Përveq anomalive shëndetsore, femra mundet të mos mbetet shtatzanë apo të abortoj edhe për shkak të: sihrit,xhindit ne...

Ç’është Sihri i dashurise ?

Ç’është Sihri i dashurise Thotë Muhamedi s.a.w.s ” Me të vërtetë Erreika, hajmalite dhe tiutele është idhujtari”. “Thotë Ibn Kethiri :eT-Tutele është ajo qe bën gruaja...

Ikona e protestave në Palestinë: Nuk kam frikë nga okupatori

Aktivistja palestineze Ahed Tamim është rritur duke protestuar kundër okupimit izraelit. Ajo mori pjesë në protesta për herë të parë kur ishte 8 vjeç. Ahed...