13.1 C
Kumanovo
Thursday, October 17, 2019
Home Blog Page 92

Mbi 1,000 familjarë të dëshmorëve të Palestinës mbërrinë për të bërë Haxhin

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Mbi 1,000 peligrinë, familjarë të dëshmorëve të Palestinës që janë nga Rripi i Gazës dhe Bregu Perëndimor,...

Arabia Saudite dhe Iraku hapin kufirin për tregti pas 27 vitesh

Arabia Saudite dhe Iraku janë duke planifikuar hapjen e kufirit Arar për tregti mes dy vendeve, për herë të parë nga viti 1990.Kufinjtë...

Përplasen trenat, mbesin 36 të vdekur

Dy trena janë përplasur në veri të Egjiptit, duke lënë të vdekur të paktën 36 persona, dhe duke lënduar më shumë 100 të...