15.6 C
Kumanovo
Wednesday, September 18, 2019
Home Blog Page 91

Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit

      Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit Merri kufjet dhe degjoje me vemendje cdo dite … Me zemer dhe bindje se Allahu eshte Sheruesi i...

Lutja e largimit nga shtepia

Lutja e largimit nga shtepia Kur del nga shtëpia jote, mbaje mend lutjen e largimit nga shtëpia Bismilah tewekeltu al-Allah we la hawle we la kuwete il-la bil-lah “Me...

Ja çfarë bëjnë arabët e prapambetur!

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Sot kemi nisur impiantin më të madh të energjisë diellore në botë në një vend në Dubai...

Indipendent: Fëmijët në Mianmar janë djegur për së gjalli

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Gazeta angleze “Indipendent” në një raport të saj ka thënë se forcat ushtarake të Mianmarit kanë djegur...

Mianmari jep pëlqimin për shpërndarjen e 1000 ton ndihma humanitare të Turqisë

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Ibrahim Kalin, zëdhënësi i presidentit të Turqisë, njoftoi për pëlqimin e qeverisë së Mianmarit me shpërndarjen e...

Gutteres: Tu jepet nënshtetësia myslimanëve në Mianmar

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Sekretari i përgjithshëm i OKB ka kërkuar nga qeveria e Mianmarit që tu japë nënshtetësinë mbi 1...

Një e treta e personelit gjyqësor në Turqi ishte i lidhur me FETO-n

TURKIYE'DE YILIN OLAYLARI: 'ERGENEKON' DAVASI, SILIVRI CEZA INFAZ KURUMLARI YERLESKESI'NDEKI DURUSMA SALONUNDA GORULMEYE BASLANMISTI. (ANADOLU AJANSI - ERHAN SEVENLER) (ARSIV) (20081219) Kryetari i Gjykatës...

Mbi 1,000 familjarë të dëshmorëve të Palestinës mbërrinë për të bërë Haxhin

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Mbi 1,000 peligrinë, familjarë të dëshmorëve të Palestinës që janë nga Rripi i Gazës dhe Bregu Perëndimor,...

Arabia Saudite dhe Iraku hapin kufirin për tregti pas 27 vitesh

Arabia Saudite dhe Iraku janë duke planifikuar hapjen e kufirit Arar për tregti mes dy vendeve, për herë të parë nga viti 1990.Kufinjtë...

Përplasen trenat, mbesin 36 të vdekur

Dy trena janë përplasur në veri të Egjiptit, duke lënë të vdekur të paktën 36 persona, dhe duke lënduar më shumë 100 të...