22.2 C
Kumanovo
Thursday, June 20, 2019
Home Blog Page 90

Artisti Pëllumb Rira, triumfon sërisht në Emiratet e Bashkuara Arabe

22 Shtator, 2017, Dubai, UAE: Hapja e sezonit te artit eshte shume afer dhe se shpejti Galleria Artissima dhe Global Agency, kane organizuar...

Gjenden të vdekura aktivistet siriane në Turqi

Shpërndaje në Facebook Tweet në Twitter Një aktiviste e shquar e opozitës siriane dhe vajza e saj gazetare janë gjetur të vdekura në...

Kosova pritet të hapë ambasadën në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, në kuadër të takime të tij në margjina të punimeve të Asamblesë së...

Nënat e rrepta kanë fëmijë më të suksesshëm

Shpërndaje në Facebook Tweet në Twitter A ishin prindërit tuaj të rreptë me ju ndërkohë që ju rriteshit? A ju urdheronin të pastronit...

Tragjedi në Detin e Zi, gjenden të vdekur emigrantët

Shpërndaje në Facebook Tweet në Twitter Të paktën katër emigrantë gjetën vdekjen pasi një anije peshkimi që mbante emigrantë u përmbyt në Detin...

Koreja e Veriut paralajmëron testimin e bombës hidrogjenike në Paqësor

Shpërndaje në Facebook Tweet në Twitter Koreja e Veriut ka paralajmëruar testimin e bombës hidrogjenike në Oqeanin Paqësor, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri koreano-verior...

Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit

      Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit Merri kufjet dhe degjoje me vemendje cdo dite … Me zemer dhe bindje se Allahu eshte Sheruesi i...

Lutja e largimit nga shtepia

Lutja e largimit nga shtepia Kur del nga shtëpia jote, mbaje mend lutjen e largimit nga shtëpia Bismilah tewekeltu al-Allah we la hawle we la kuwete il-la bil-lah “Me...

Ja çfarë bëjnë arabët e prapambetur!

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Sot kemi nisur impiantin më të madh të energjisë diellore në botë në një vend në Dubai...

Indipendent: Fëmijët në Mianmar janë djegur për së gjalli

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Gazeta angleze “Indipendent” në një raport të saj ka thënë se forcat ushtarake të Mianmarit kanë djegur...