23.2 C
Kumanovo
Thursday, June 20, 2019
Home Blog Page 88

Tërmeti i 7,2 ballë shkund Lindjen e Mesme, mbi 330 të vdekur në Irak...

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen...

Jemen, autobombë në selinë e shërbimeve sekrete; ka viktima

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Me dhjetëra viktima janë regjistruar pas një shpërthimi të shkaktuar nga një autobombë që ka goditur selinë...

Arabia Saudite arreston 11 princa, duke përfshirë edhe miliarderin Alwaleed bin Talal

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Pretendohet se janë arrestuar një numër i madh ish-ministrash të cilët kanë qenë në mesin e ministrave...

Njoftimi nga Damasku: ushtria siriane merr nën kontroll bastionin e fundit të ISIS

Shprëndaje në Facebook Cicëro në Twitter Ushtria siriane ka marrë kontrollin e Deir al-Zour, bastionit të fundit të madh të ISIS. Lajmin e...

MANUKA

  ●SQARIM: Mjalti eshte 100% Manuka Orginal. Mjalta manuka eshte e prodhuar ne Zelandene e Re nga bletat dhe polenat e bletave te lindura ne shkurret...

Helm në qumësht, nusja e sapomartuar vret burrin dhe 12 familjarët

Një e re e sapomartuar në Pakistan është arrestuar nën dyshimet se ka vrarë bashkëshortin e saj dhe së paku 12 të afërmit...

Trajtimi i dhimbjeve të boshtit kurrizor me Hixhame!

Trajtimi i dhimbjeve të boshtit kurrizor me Hixhame! Deri 80% e njerëzve së paku njëherë në jetë kanë dhembje shpine, ndërsa te 14% e njerëzve...

Vogëlushja siriane e uritur në shtratin e vdekjes

Mjekët në Gutën Lindore, rajon në Damask të Sirisë i cili nodhet nën bllokadën e regjimit të Bashar Asadit, kanë humbur shpresën për...

Një vit më parë tronditi botën, shihni sa ka ndryshuar 19-vjeçarja nga Jemeni (Foto)

Your browser does not support the video tag. Adoleshentja nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili, një vit më parë vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e...

Arabia Saudite ndërton mega-qytetin me një sipërfaqe prej 26.500 kilometra katrorë, që do të...

Your browser does not support the video tag. Arabia Saudite planifikon të ndërtoj mega-qytetin, në të cilin do të investoj 500 miliardë dollarë nën...