23.2 C
Kumanovo
Thursday, June 20, 2019
Home Blog Page 87

Princi i Kurorës Saudite merr telefonatë nga sekretari amerikan i Shtetit

Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman mori një telefonatë nga sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson të hënën natën. Gjatë thirrjes, ata shqyrtuan...

“Izraeli nuk do paqe me Palestinën” – thotë ish sekretari amerikan

Ish Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Kerry ka kritikuar udhëheqësit izraelitë për mungesë të paqes ndërsa vlerëson palestinezët për angazhimin e tyre...

Sipërmarrësja nga Arabia fiton çmimin ndërkombëtar për shpikje

Një sipërmarrëse saudite nga industria e petrokimikateve, Ghazael Aldossary, fitoi çmimin e Meritës në garën “Shell Live WIRE’s në kategorinë “Top 10 shpikësit”,...

Si e ndërtoi pasurinë e tij “Warren Buffett i Arabisë”?

17 miliardë dollarë të Alwaleed janë kryesisht të vetëbëra. Arresti i mbretërisë që drejton paranë në mbarë botën mund të dëmtojë investitorët e...

1 milion fëmijë kanë mbetur jetim në Siri

Lufta e Sirisë është në vitin e 6-shtë të saj. Kjo luftë ka lënë shumë të dëmtuar, të vrarë e të mbytur, të...

Do të mbahet takimi i parë i Koalicionit Islamik kundër Terrorizmit

Ministrat e Mbrojtjes të Koalicionit Islamik kundër Terrorizmit (IMCTC) do të mbajnë takimin e tyre të parë në Riad nën temën “Aleatët kundër...

Zhvillime të pritshme në Arabinë Saudite: Princi i Kurorës bëhet Mbret, ja ç’mund të...

Media të ndryshme, ndër to dhe Daily Mail, njoftojnë se javën e ardhshme do ketë një zhvillim historik në kupolën drejtuese të Mbretërisë...

Arabia Saudite akuzon Hezbollahun për trafik droge dhe pastrim parash

Ministri saudit i Punëve të Jashtme akuzoi sot në Madrid Hezbollahun se po mban peng Libanin, duke përdorur portet e saj për trafik...

Përsërite këtë ajet Kuranor për mësyshin (smirë) që ndikon në çmenudri (probleme psikologjike)

Përsërite këtë ajet Kuranor për mësyshin (smirë) që ndikon në çmenudri (probleme psikologjike) Transliterimi (duaja me shkronja latine): UE IJ-JEKEEDUL-LEDHIINE KEFERUU LEJUZLIǨUUNEKE BI EBËŜAARIHIM LEM-MEE SEMIÛDH-DHIKRA...

407 viktima ja ku ka ndodhur tragjedia (FOTO)

Është rritur në më shumë se 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të...