25.5 C
Kumanovo
Saturday, June 15, 2019
Home Blog Page 86

Duaja e sherimit

Duaja e sherimit “Allahume! Raben-nasi, idh~hebil-be’s ishfi, Entesh-Shafi la shifae il-la shifaeke shifaen la jugadiru sekamen.” (O Allahu im Krijues i njerëzve, largo deshprimin! Shëro, se...

RUKJE KUNDËR BRENGAVE APO DJERSITJES NË GJUMË.

RUKJE KUNDËR BRENGAVE APO DJERSITJES NË GJUMË

Sot ndërroi jetë dijetari Musa Al Nasër

Të Allahut jemi dhe tek Ai do kthehemi !. Sot pas dreke në aksident rrugor afër qytetit të Tebukut duke udhëtuar për Umre në...

Arabi Saudite: Filloi samiti islamik kundër terrorizmit

Princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, e ka hapur sot takimin e parë të nivelit të lartë të aleancës së...

Arabia Saudite dhe Irani ashpërsojnë retorikën ndaj njëri-tjetrit

Irani tha se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, është diskredituar ndërkombëtarisht nga “sjellja e tij e papjekur”. Komentet vijnë pasi...

Magjija mund të ndikojë tek fëmijët – Ja simptomat ne shume raste

Magjija mund të ndikojë tek fëmijët – Ja simptomat ne shume raste Mosbindja e fëmijëve Magjia që ndikon te fëmijët më së shumti ka ndikim në...

Ja aksidente trafiku ndodhin çdo minutë në Arabinë Saudite

Një aksident trafiku ndodh çdo minutë në Arabinë Saudite apo 460,000 aksidente për çdo vit. Vetëm këtë vit kanë vdekur më shumë se 7000...

“Nuk ka marrëdhënie mes Arabisë Saudite dhe Izraelit” thotë Ministri i Jashtëm Saudit

Ministri i jashtëm i Arabisë Saudite ka hedhur poshtë plotësisht thashethemet që thonë se Mbretëria në qetësi po mban marrëdhëniet me Izraelin. “Nuk ka...

Reagime dhe kritika në rrjetet sociale për shkak të hyrjes së blogerit izraelit në...

Fotografia e një blogeri të Izraelit me emrin Ben Tsion në xhaminë e Profetit Muhamed në Medinë, shkaktoi reagime të ashpra nëpër rrjetet...

Pacolli i kërkon Arabisë Saudite mike, mbështetje për njohjen e Kosovës

Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dhe të palëkundur ndaj Kosovës, i shprehu i ngarkuari me Punë i Arabisë...