16 C
Kumanovo
Monday, February 18, 2019
Home Blog Page 84

Arabi Saudite: Filloi samiti islamik kundër terrorizmit

Princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, e ka hapur sot takimin e parë të nivelit të lartë të aleancës së...

Arabia Saudite dhe Irani ashpërsojnë retorikën ndaj njëri-tjetrit

Irani tha se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, është diskredituar ndërkombëtarisht nga “sjellja e tij e papjekur”. Komentet vijnë pasi...

Magjija mund të ndikojë tek fëmijët – Ja simptomat ne shume raste

Magjija mund të ndikojë tek fëmijët – Ja simptomat ne shume raste Mosbindja e fëmijëve Magjia që ndikon te fëmijët më së shumti ka ndikim në...

Ja aksidente trafiku ndodhin çdo minutë në Arabinë Saudite

Një aksident trafiku ndodh çdo minutë në Arabinë Saudite apo 460,000 aksidente për çdo vit. Vetëm këtë vit kanë vdekur më shumë se 7000...

“Nuk ka marrëdhënie mes Arabisë Saudite dhe Izraelit” thotë Ministri i Jashtëm Saudit

Ministri i jashtëm i Arabisë Saudite ka hedhur poshtë plotësisht thashethemet që thonë se Mbretëria në qetësi po mban marrëdhëniet me Izraelin. “Nuk ka...

Reagime dhe kritika në rrjetet sociale për shkak të hyrjes së blogerit izraelit në...

Fotografia e një blogeri të Izraelit me emrin Ben Tsion në xhaminë e Profetit Muhamed në Medinë, shkaktoi reagime të ashpra nëpër rrjetet...

Pacolli i kërkon Arabisë Saudite mike, mbështetje për njohjen e Kosovës

Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dhe të palëkundur ndaj Kosovës, i shprehu i ngarkuari me Punë i Arabisë...

Princi i Kurorës Saudite merr telefonatë nga sekretari amerikan i Shtetit

Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman mori një telefonatë nga sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson të hënën natën. Gjatë thirrjes, ata shqyrtuan...

“Izraeli nuk do paqe me Palestinën” – thotë ish sekretari amerikan

Ish Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Kerry ka kritikuar udhëheqësit izraelitë për mungesë të paqes ndërsa vlerëson palestinezët për angazhimin e tyre...

Sipërmarrësja nga Arabia fiton çmimin ndërkombëtar për shpikje

Një sipërmarrëse saudite nga industria e petrokimikateve, Ghazael Aldossary, fitoi çmimin e Meritës në garën “Shell Live WIRE’s në kategorinë “Top 10 shpikësit”,...