3 C
Kumanovo
Monday, January 21, 2019
Home Blog Page 80

Kryeministri turk: “Turqi-Arabi Saudite, dy vende kyçe për paqe të qëndrueshme në rajon”

Gjatë vizitës në Arabinë Saudite, Kryeministri Binali Jëlldërëm (Binali Yıldırım) tha se“Puna e përbashkët e këtyre dy vendeve në të gjitha çështjet është...

Hoxhaj: Arabia Saudite na i dha 70 milionë dollarë sadakë!

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë qëndrimit të tij në Arabi Saudite, ka zhvilluar takim me drejtorin gjeneral, Yousef Al-Bassam, të Fondit për...

Duaja kur ke vendosur të sjellesh në jetë një fëmijë!

Të shumtë janë çiftet e sapomartuara dhe jo vetëm të cilët vendosin të sjellin në jetë një foshnjë. Ky është një moment kyç për...

A e dini pse Muhammedi (a.s.) hante gjithmonë rrush të thatë?

I Lartësuar është Allahu, shiko numrin e sëmundjeve që kuron rrushi i thatë dhe efektet e tij në organizmin e njeriut. Rushi i thatë “Zebib”,...

Lutje profetike që herë pas herë duhet ta themi

Lutje profetike që herë pas herë duhet ta themi “All-llahu im që je Zot i qiejve dhe i tokës, Zot i Arshit të Madh, Zot...

Enver Hoxhaj në Arabi, iu kërkon arabëve…

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Arabinë Saudite, me ftesë të Princit Turki Al Faisal, ku...

A ka ilaç për frikën ?

Përmendja e Allahut ia largon zemrës çdo frikë të saj. Po ashtu, ajo ka ndikim të çuditshëm në arritjen e sigurisë. Nuk ka gjë më të...

Duaja qe te ruan Zoti nga cdo gje e keqe

Duaja qe te ruan Zoti nga cdo gje e keqe E’udhu bi kelimatil-lahit-tammati min sherri ma halaka. (tre herë në mbrëmje… eshte mire dhe te perseritet...

Arabi Saudite, raketë balistike jemenite kundër Riadit

Rebelët jemenitë pro-iranianë Houthi kanë njoftuar se kanë lëshuar një raketë balistike drejt Arabisë Saudite, këtë herë duke marrë në shënjestër pallatin mbretëror...

Degjoje kete rukje special per mesysh dhe hased

Merri kufjet degjoje me sy mbyllur dhe koncentrim maksimal. Nese i din suret apo i meson vazhdo keshtu minimumi 40 dite,dhe vazhdo deri sa te...