3 C
Kumanovo
Monday, January 21, 2019
Home Blog Page 78

Si ta testoni vetën se a jeni të prekur nga Sihri, Xhinët apo Mësyshi?

Si ta testoni vetën se a jeni të prekur nga Sihri, Xhinët apo Mësyshi? Mbylli syt dhe koncentrohu në ndëgjimin e rukjes që e kem...

Mësyshi, devenë e hedh në vorbë (enë), ndërsa burrin e hedh në varr!

Mësyshi, devenë e hedh në vorbë (enë), ndërsa burrin e hedh në varr! Shejh Sead el Atijk   (function(d, s, id) { var js, fjs =...

Disa njerëz, e marrin mësysh edhe vetveten e tyre!

Disa njerëz, e marrin mësysh edhe vetveten e tyre! Shejh Sead el Atik (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return;...

Rukje e fuqishme per studime (lexim,studim dhe shkence)

Rukje e fuqishme per studime (lexim,studim dhe shkence) Per cdo nxenes se shkolles fillore,nxenes se shkolles se mesme,student dhe akademik. Degjoje me kufje cdo dite. Me zemer...

Kendoje kete dua (lutje) anetareve te familjes ,femijeve si dhe vetes ( per mesyshin...

Kendoje kete dua (lutje) anetareve te familjes ,femijeve si dhe vetes ( per mesyshin dhe hasedin) Nje ndër menyrat kryesore të shërimit është të vihet...

Para se të flesh, mos harro që

Para se të flesh, mos harro që: Të marrësh abdes. Të falësh vitrin (nëse nuk mund të qohesh për namaz nate). Ta lexosh suren el-Mulk. Të bësh sa...

Djaloshi egjiptiani zgjidhet “fëmija më i mençur në botë”

Një djalosh nga Egjipti është zgjedhur “fëmija më i mençur në botë” pasi fitoi vendin e parë në garën ndërkombëtare. Gara ndërkombëtare në fushën...

Nese nuk ju flejn femija, apo nuk eshte i rahatshem ne gjum, leshoja kete...

Nese nuk ju flejn femija, apo nuk eshte i rahatshem ne gjum, leshoja kete recitim te Kuranit Nese nuk ju flejn femija, apo nuk eshte...

Je i / e bukur , poston foto ne facebook provokative ? Kjo eshte...

Je i / e bukur , poston foto ne facebook provokative ? Kjo eshte per ty …  Rukje per me shkaterru syrin e keq dhe...

Toleranca e Islamit nuk është dobësi dhe as nuk lejon ti bëhet padrejtë –...

Shejh Abdurahman Al-Sudais, kreu i Presidencës për çështjet e dy xhamive të shenjta, theksoi se toleranca në Islam nuk e ndalon askënd për...