4 C
Kumanovo
Sunday, December 16, 2018
Home Blog Page 72

Mjalti përdore për këto sëmundje është jashtzakonisht i shëndetshëm

MES TË TJERASH MJALTA KA EDHE KËTO CILËSI ANTI-ANEMIK: Që lufton aneminë/mungesën rruzave të kuqe/pa gjaksinë. ANTISEPTIK: Që i mbyt mikrobet/për shërimin e lëkurës dhe infeksioneve...

Mënyra më e mirë për të shpëtuar nga fyti i acaruar dhe qelbëzuar pa...

Zakonisht fyti i acaruar dhe me infeksion shkaktohet gjatë stinës së ftohtë të dimrit. Ai shkakton dhimbje dhe ndjesinë e përflakur të tij. Megjithëse ekzistojnë shumë...

Aplikimi i Hixhames tek fëmijë!

Aplikimi i Hixhames tek fëmijë! Shumë nga njerzit pyesin a mundë ta bëjnë edhe fëmijët hixhamen!? Cila është mosha ku mundë ta aplikojn fëmijët atë?...

Shikoni precizitetin e raketave turke në Afrin të Sirisë (Video)

Përpjekjet e konfirmuara të ushtrisë turke që sulmojnë YPG në Afrin të Sirisë në operacionin e Degës e Ullirit vazhdojnë dita...

Më e mira që mundë të bëni për shëndetin tuaj!

Më e mira që mundë të bëni për shëndetin tuaj! Hixhamja – Freskon organizmin, rrit imunitetin, stabilizon tensjonin, largon stresin, lodhjen, plogështin, marramendjen, forcon shikimin,...

Burimi për recetën e mënjanimit dhe shfuqizimit të magjisë

Burimi për recetën e mënjanimit dhe shfuqizimit të magjisë është transmetuar autentikisht nga Pejgamberi (salallahu alejhi ue selam) në el-Buhari kur ai e largoi...

Problemet gjinekologjike që mundë tē trajtohen me Hixhame:

Problemet gjinekologjike që mundë tē trajtohen me Hixhame: ~Gjakderdhjet vaginale (hemorragjitë e ndryshme të cilat shfaqen si rrezultat i faktorëve të shumtë) ~Kruarjet e mbrendëshme vaginale...

Ky gjum (kajlulja), rinovon fuqine mendore dhe trupore

Gjumi i Kajlules (para apo pas drekes): Gjum i shkurter i cili behet pak para namazit te drekes ose pas tij. Percillet te kete qene...

Rukje e fuqishme per ata qe kane probleme me te ardhurat financiare dhe pune...

Rukje e fuqishme per ata qe kane probleme me te ardhurat financiare dhe pune ( tregti,deshtim biznesi pa shkak e me shkak,falimentim,mosgjetje pune,lodhje gjate...

Shërimi i sihrit me gjethe sena dhe sidër

Magjia e ngrënë është disa pika të vendosura në ushqim ose pije që nuk kanë shije.Qëndron në stomak ose në zorrë dhe mbetet aty...