3 C
Kumanovo
Monday, January 21, 2019
Home Blog Page 18

 Fiku përmendet një herë në Kur’an

Fiku. Përmendet një herë në Kur’an: “Pasha fikun dhe ullirin, pasha malin e Sinait dhe për këtë qytet të sigurt (Mekën).” (Et-Tîn, 1-3) Duke na...

E rrah fëmijën tim derisa qan, e mandej qaj dhe unë me të

Çelësat e edukimit, Edukimi i suksesshëm. Pyetje: Djali im është një vjeç, një muaj dhe disa ditë. Unë e dua atë vërtet shumë. Por unë...

Gjera nga te cilat duhet te hiqni dore per te qene te lumtur !!

15 Gjera nga te cilat duhet te hiqni dore per te qene te lumtur !! Hiqni dore nga mendjemadhesia: Pejgamberi salAllahu alejhi we selam në një...

Fazat e Hënës dhe Hixhamja!

Fazat e Hënës dhe Hixhamja! “Eshtë vërtetuar se ndërrimi i fazave të hënës shkakton turbullira dhe crregullime në organizmin e njeriut. Në SHBA sipas disa...

Simptomet kryesore te sihrit (magjise ) qe bartet nga nena tek femiu jane:

Simptomet kryesore te sihrit qe bartet nga nena tek femiu jane: -Femiu flet shume qete,mirepo nenes i vjen si nervoz zeri i tij ne vesh -Femiu...

Prej lutjeve kur dikujt i ngushtohet dunjaja!

Prej lutjeve kur dikujt i ngushtohet dunjaja! O Mbikëqyrës i Përhershëm e i Përjetshëm, nuk ka Zot tjetër përveç Teje, me Mëshirën Tënde të kërkoj...

Rukje e fuqishme kunder ejakulimit te parakohshem ( per ciftet)

Rukje e fuqishme kunder ejakulimit te parakohshem ( per ciftet) Degjoje cdo dite para namazeve ditore deri ne sherim te plote , per me teper...

Misvaku është brushë ideale natyrale për dhëmbë

Misvaku është brushë ideale, natyrale e cila përmban më shumë përbërës kimik se çdo pastë tjetër artificiale për dhëmbë. Sikur brusha për dhëmbë, misvaku pastron...

Pse nuk shof asnje këpucë në këmbët e tua “?

Një njeri nga shokët e të Dërguarit (paqja e Allahut qoft mbi të) udhëtoi deri tek Fadalah ibn Ubejd (Allahu qoft i kënaqur me...

Kjo është dhurata fluturues e Emirit të Katarit për Erdoganin

Janë publikuar pamjet e avionit luksoz që Emiri i Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani, ia ka bërë dhuratë presidentit Erdogan. Bëhet fjalë...