Home Edukim Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

5 views
0
SHARE

Së paku 35 persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi në afërsi të qytetit saudit Medine.

Agjencia saudite e lajmeve (SPA) lajmëron se autobusi me besimtarë të cilët kryenin umren u përplas me një makinë të rëndë ndërtimore.

Në vendin e fatkeqësisë për vdekje pësuan 35 persona, ndërsa katër personat e lënduar u shtruan në spital.

Personat e pësuar janë nga vendet arabe dhe aziatike.

Hetimi mbi detajet e fatkeqësisë është në rrjedhë.

SHARE
Previous articlePrinci saudit paralajmëron: Ndaloni Iranin ose ekonomia gobale do shkatërrohet
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here